Відділення медичної, фізичної та ранньої реабілітації
Відділення медичної , фізичної та ранньої реабілітації - діяльність відділення базується на здійснені комплексу реабілітаційних заходів, спрямованих на:
- відновлення або компенсацію втрачених функцій організму,
- досягнення інвалідом фізичної самостійності та активності,
- покращення фізичного стану життєдіяльності інваліда і дитини-інваліда.
- підвищення функціональних та компенсаторних можливостей організму в процесі соціальної реабілітації;
- консолідацію результатів, які були досягнуті на попередніх етапах у лікувально-профілактичних закладах.
- попередження інвалідності, покращення фізичного стану життєдіяльності, дітей-інвалідів віком до двох років та дітей віком до двох років(включно), які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності.
Програми та методики :
- Огляд лікаря – отримання консультації лікарів: дитячого невролога , педіатра , фізіотерапевта , невропатолога;
- Фізіотерапевтичні процедури ( воско-парафінові аплікації,лазеротерапія, світлолікування, електролікування, кислородна терапія);
- ЛФК- метод лікування, що полягає в застосуванні фізичних вправ і природних факторів природи до хворої людини з лікувально-профілактичними цілями. В основі цього методу лежить використання основної біологічної функції організму руху;
- Гімнастика з елементами Бобот-терапії - це вид терапії для пацієнтів з вродженими вадами розвитку мозку та іншими захворюваннями центральної нервової системи. Використовується у випадках втрати контролю над своїм тілом при паралічах, спазматичних симптомах. Також застосовується для маленьких дітей, які мають відставання в розвитку і церебральні порушення. Основа даної терапії – це взаємодія тіла і психіки, тобто відбувається лікування не окремої частини тіла (руки чи ноги), а людини в цілому, впливаючи на головний мозок. -;
- Корекційні заняття за методом Смолянінова «Рука - мозок» - поетапний комплекс вправ спрямованих на:
- Створення біомеханічних умов для піднімання голови та контролю дитини за її рухами, створення біомеханічних умови котрі забезпечують рухи рук та зміцнення м’язів рук.
- Вирівнювання тонусу м’язів спини та живота, підготовка до вертикалізації та ходьби.
- Вирівнювання тонусу м’язів та попередження контрактур поясу нижніх кінцівок, виховання крокових рухів.
- Кінезотерапія - фізична терапія, яка передбачає виконання активних і пасивних рухів, певних вправ лікувальної гімнастики та роботи на тренажерах для досягнення конкретного терапевтичного результату.
- Механотерапія - комплекс лікувальних, профілактичних та відновлювальних вправ за допомогою спеціальних засобів (апарати, тренажери) на покращення рухливості суглобів, окремих м'язів та їхніх груп задля збільшення функціональної адаптації хворого.
- Масаж - застосовується з метою послаблення гіпертонусу м’язів , гальмування гіперкінезів,стимулювання функцій паретичних м’язів,поліпшення обміну речовин,зниження вегетативних та трофічних порушень, поліпшення працездатності м’язів.
Види масажів:
- класичний послаблюючий;
- класичний тонізуючий;
- точковий;
- сегментарний;
- лікувальний;
- Гідромасажна ванна – застосовується з метою: нормалізації співвідношення процесів збудження і гальмування в ЦНС,зниження збудливості,формуванню нових умовних рухових рефлексів, покращення та відновлення координацію рухів і осанку ;
- Заняття в динамічних вертикалізаторах - це динамічний реабілітаційний вертикалізатор, створений для полегшення навчання ходьбі. Цей пристрій має великі можливості модифікації та пристосовування до дисфункцій пацієнта. Його універсальність досягається широким спектром додаткового обладнання, а саме: високі підпори для пахв, що чудово підтримують тулуб пацієнта під час вертикалізації і навчання ходьбі; підлокітники з рукоятками, що полегшують вертикалізацію і навчання ходьбі для пацієнтів з хватальними дисфункціями; обв’язка тазу, що запобігає падінню; відкидне сидіння, завдяки якому пацієнт може перепочити. Пристрій легкий і простий в обслуговуванні.
- Заняття в костюмі Гравістат – рефлекторно- навантажувальний пристрій , котрий дозволяє задавати індивідуально розраховане дозоване навантаження .